Hrvatska agencija za malo gospodarstvo, inovacije i investicije (HAMAG-BICRO) objavljuje 2. Javni poziv za dostavu projektnih prijedloga mikro i malih poduzeća s pograničnog područja Hrvatske, Bosne i Hercegovine te Crne Gore, u okviru EmBRACE projekta.
Projekt EmBRACE provodi se u sklopu programa Interreg VI-A IPA prekogranične suradnje Hrvatska – Bosna i Hercegovina – Crna Gora 2021. – 2027., s ciljem poticanja kontinuiranog rasta i unaprjeđenja konkurentnosti mikro i malih poduzeća u pograničnom području triju zemalja.
Projekt se provodi u okviru Fonda projekata malih vrijednosti (Small Project Fund – SPF).
Ukupna sredstva osigurana iz Europskog fonda za regionalni razvoj i IPA III fonda za mikro i male poduzetnike u okviru EmBRACE projekta iznose 8.725.324,36 eura.
Drugi poziv otvoren je 1. listopada 2025., a prijave će biti moguće do 15. prosinca 2025. godine. U okviru drugog poziv na raspolaganju je ukupno 3.000.000,00 eura bespovratnih sredstava.
Što se može financirati kroz projekt?
Financijska potpora će se odobravati za razvoj i prilagodbu poslovnih modela, proizvoda, usluga i procesa, poticanje razvoja lokalnih mikro i malih poduzeća, sa snažnim naglaskom na uvođenje inovacija proizvoda ili procesa, razvoj pilot akcija i novih poslovnih rješenja, uz istovremeno unaprjeđenje njihove prekogranične poslovne suradnje.
Europskim sredstvima može se sufinancirati do 85 % ukupne vrijednosti projekta, pri čemu najviši iznos europskih sredstava koji je moguće ostvariti po malom projektu iznosi 200.000,00 eura.
Svaki mali projektni prijedlog treba uključivati suradnju najmanje dva (2), a najviše tri (3) projektna partnera odnosno krajnja korisnika iz različitih zemalja uključenih u programsko područje. Pritom jedan od partnera mora imati sjedište na području Europske unije. Suradnja partnera iz sve tri (3) zemlje članice programskog područja bodovat će se s dodatnih 5 bodova.
Više na:
https://hamagbicro.hr/objavljen-2-javni-poziv-za-mikro-i-male-poduzetnike-u-okviru-embrace-projekta